Kariibi mere kruiisil: paradiisisaared ja narkootikume pakkuvad kohalikud käivad käsikäes

  • Kruiisireisil saab lühikese aja jooksul näha palju eripalgelisi sihtkohti.
  • Kariibi mere saared on igaüks ise nägu.
  • Kruiisilaeva meelelahutusprogramm on tihe ja rikkalik.
  • Kariibi mere paradiisisaartel on ka oma varjuküljed.

Mõnus varjualune Mambo rannas. 

FOTO: Terje Telling

Kruiisireisid pole enam ammu vaid vanade või pururikaste pärusmaa. Müüt on ka see, et seal ei näe ju midagi. Tegelikult näeb ikka küll ja mõnikord saavad ristluslaevad just viia paikadesse, kuhu niisama naljalt ligi ei pääse. Lisaks saab lühikese aja jooksul näha võimalikult palju eripalgelisi sihtkohti ning reis võib ühendada väga erinevate huvidega inimesi.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele

Kariibi mere kruiis kõlas jõulude eel veel eriti kutsuvalt. Mis saaks olla veel nauditavam, kui vabaneda Eesti hallusest ning lükata oma varbad valgesse liiva, kasta end helesinises läbipaistvas merre ning nautida kerget briisi, mis taamal laiuvad palmid kergelt õõtsuma paneb. Veel paremaks teeb olemise teadmine, et igal hommikul võtab sind vastu uus rand.

Kariibi mere ABC

Esimene sihtkoht oli Curaçao saar Venezuela ranniku lähedal. Saar on niinimetatud ABC saartest (Aruba, Bonaire ja Curaçao) suurim ja rahvarohkeim. 1634. aastal okupeeris saare Hollandi Lääne-India Kompanii ning saarest sai orjakaubanduse keskus. Napoleoni sõdade ajal kuulus saar kahel lühikesel perioodil Suurbritanniale, kuid Pariisi rahulepinguga 1815. aastal tagastati Curaçao Hollandile.

Tagasi üles