Airbnb korteriomanik tungis öösel akna kaudu üüriliste tuppa

Katkine aken

FOTO: Ursula Deja-Schnieder / PantherMedia / Scanpix

Los Angelesse puhkama läinud paari reisi rikkus nende Airbnb korteriomanik, kes keset ööd nende magamistoa akna lõhkus ning tuppa tungis. 

Bostonis anestesioloogiat õppivad meditsiinitudengid Chiedozie Uwandu ja Jaleesa Jackson läksid puhkusereisile Los Angelesse ning broneerisid endale majutuse läbi Airbnb portaali, kirjutas Independent. 

Nende majutaja oli kusjuures saanud Airbnb-s «supervõõrustaja» staatuse, mis omistatakse vaid neile, kelle üürnike poolt jäetud keskmine hinne on vähemalt 4,8 punkti viiest.

Reis algas hästi, nende võõrustaja JJ jättis paarile korterisse tervituskirja ja pudeli veini. Esimesel korteris veedetud ööl ärkas Jackson aga kell 5.30 varahommikul selle peale, et keegi tagus valjult nende uksele.

Ta kuulis ukse taga mehehäält karjumas «ma tean, et sa oled siin, Kevin,» mille peale Jackson avas ukse vaid niipalju, et öelda mehele, et ta lahkuks ning sulges siis ukse taas.

Jackson helistas koheselt nende võõrustajale JJ-le, et kummalisest juhtumist teada anda. Võõrustaja vastas seepeale: «Jah, see olin mina. Vabandust segaduse pärast. Elu on liiga lühike, et teile selgitust jagada. Toredat puhkust LA-s.»

Järgmisel päeval proovis paar vahejuhtumist unustada ning Jackson ja Uwandu läksid randa. Järgnev öö möödus aga veelgi hullemalt kui eelmine. Kell kaks öösel lõhkus keegi paari magamistoa akna ning tungis klaasiklirina saatel tuppa.

«Mul polnud aimugi, mis oli toimumas,» sõnas Uwandu ning lisas, et ta reageeris nii, nagu neid oleks rünnatud. Uwandu sõnul arvas ta, et sissetungija on varas, mistõttu surus ta mehe maha ning karjus Jacksonile, et ta politseisse helistaks. 

Jackson tundis aga mehes ära JJ, nende võõrustaja. Uwandu lõdvendas seepeale oma haaret, mida JJ ära kasutas ning toast põgenes.

Ehmunud paar lukustas end seepale kööki, kööginoad enesekaitseks käes, ning helistas politseisse. Politsei leidis peagi ka võõrustaja, kes väitis, et ta soovis lihtsalt, et paar maksaks koristustasu.

«Ta ütles politseile, et Airbnb oli temalt nõudnud meie väljatõstmist koristustasude tõttu,» selgitas Uwandu.

Uurimises selgus, et JJ-l polnud isegi mitte õigust korterit Airbnb kaudu välja üürida, kuna ta ise oli üürnik, kes polnud korteriomanikult Airbnb kasutamiseks luba küsinud.

Airbnb hüvitas paarile üürikulud ning pakkus neile tasuta uut majutust. Ehmunud paar otsustas aga sellegipoolest hotelli kasuks. Lisaks nõudsid nad ettevõttelt 5000 dollarit (ligi 4315 eurot) kahjutasu trauma eest, millest Airbnb oli nõus hüvitama pool. Lisaks pakkus Airbnb, et maksab ka viie teraapiaseansi eest.

Airbnb esindaja sõnul oli etteõtte poolne olukorra lahendamine sel korral oluliselt madalam nende tavapäraselt pakutavast kvaliteedist.

«Me oleme oma ebapiisava reaktsiooni tõttu Dr. Jacksoni ja Dr. Uwandu ees vabandanud. Töötame nendega koos hetkel selle nimel, et olukorda heastada ning uurime iga aspekti selle juhtumi juures,» sõnas esindaja ning lisas, et neil on tõeliselt kahju ebamugavuste eest, mida nende kliendid pidid kogema.

Populaarne