Lummavad kaadrid: need fotod kandideerivad maailma parima reisifoto tiitlile

Ootasin neli päeva Yulongi mäe jalamil selget ilma. See oli ilus hetk, kui kohalikud tantsisid punasel maastikul lumiste mäetippude taustal.

FOTO: Xin Cheng, China, entry, Open, Landscape, 2019 Sony World Photography Awards

Igal aastal valib Sony ülemaailmsel fotokonkurssil välja kõige kaunimad fotod eri kategooriates nagu reisimine, portree, tänavafotograafia ja maastik. 

Kuigi võitjad kuulutatakse välja alles 2019. aasta aprillikuus, on juba praegu imetlemiseks väljas reisi- ja ka maastikukategoorias kandideerivad fotod. 

Sylvia Michel, Šveits

Ma armastan oma koeraga uusi seiklusi kogeda. Iglus ööbimine oli minu tegemiste nimekirjas olulisel kohal. Kui me iglusse sisenesime, siis mu koer Rasta hüppas nahkadele ja poseeris nii, nagu ta oleks siin alati elanud. Ta tundis end siin iglus väga hästi. Me tulime just sisse, ta hüppas lambanahkadele, istus maha ja nägi välja nagu jäälossi kuningas. Sel hetkel ma vajutasin nupule ja nii see foto sündis. Reisimine on palju toredam koos hea sõbraga. Tegin selle foto 1. jaanuaril Igludorfis, Zermattis.

FOTO: Sylvia Michel, Switzerland, entry, Open, Travel, 2019 Sony World Photography Awards

Zarni Myo Win, Myanmar 

Kolm naist värvimas traditsioonilisi Myanmari vihmavarje. Tegin selle foto, et näidata punast, rohelist, sinist ja kollast värvi. Plaanisin seda fotot nende värvidega teadlikult. Vihmavarjud on Myanmaris traditsiooniks ning naistöölised värvivad neid oma igapäevases töös. Kui nägin neid kauneid vihmavarje, sain nende värvidest ja mustritest inspiratsiooni. Selle foto pildistamine võttis aega neli kuud ja neli võtet. Siin on üks eriline vihmavari, mis on teistsugune, kuna sel pole musti triipe. Lõpuks ma lavastasin foto jaoks kogu seadistuse, vihmavarjud, töölised kandmas põhivärve ja kauneid mustreid.

FOTO: Zarni Myo Win, Myanmar, entry, Open, Travel, 2019 Sony World Photography Awards

Aleksandr Reshnia, Venemaa 

Hommikuvalgus paistmas läbi Taj Mahali kompleksi koridoride, Agra, India. On raske leida inimest, kes ei teaks Taj Mahali- kõige kuulsamat ja kõige külastatumat India turismiatraktsiooni. Isegi kui saabud enne koitu, üllatud kui palju inimesi on juba kohal, soovides olla esimeste seas, kes jäädvustavad mausoleumi klassikalise ilme. Sellegipoolest, kompleksi hiiglaslikul territooriumil võid leida vaikuse- ja rahu saarekesi. See foto on tehtud kompleksi lääneosas asuvas mošees. Mind paelus igapäevase töö hetke ja arhitektuuri suurejoonelisuse kontrast. Kaunis hommikuvalgus andis kaadrile hinge.

FOTO: Aleksandr Reshnia, Russian Federation, entry, Open, Travel, 2019 Sony World Photography Awards

Õhufoto Sloveenias Bledi järve ääres olevast teest. Tegin foto keset südatalve, kui tervet Euroopat tabas külmalaine. Mulle meeldis selle tee kurv ja vorm ja ootasin kannatlikult hetke, mil auto jõuaks kurvi keskmesse. Minu õnneks oli see auto tulipunane!

FOTO: Copyright: © Donald Yip, Australia, entry, Open, Travel, 2019 Sony World Photography Awards

Järgnevad fotod esitati võistlusele maastiku kategoorias:

Xin Cheng, Hiina

Ootasin neli päeva Yulongi mäe jalamil selget ilma. See oli ilus hetk, kui kohalikud tantsisid punasel maastikul lumiste mäetippude taustal.

FOTO: Xin Cheng, China, entry, Open, Landscape, 2019 Sony World Photography Awards

 Marco Gaiotti, Itaalia

Jäämäed on külmunud merejäässe Svalbardis.

FOTO: Marco Gaiotti, Italy, entry, Open, Landscape, 2019 Sony World Photography Awards

Pang Xiao Zhong, Hiina 

Kõrbekaamlid, pildistatud Hiinas Xinjangis päikeseloojangul.

FOTO: Pang Xiao Zhong, China, entry, Open, Landscape, 2019 Sony World Photography Awards

Tonino Vicari

Brookgreeni aed. Fotograafi sõnul on kõik, mida ta saab selle maastikuaia maagia kohta öelda on see, et tegemist on suurepärane näitega inimese ja looduse võimest koos harmoonias ja rahus elada.

FOTO: Tonino Vicari, United States of America, entry, Open, Landscape, 2019 Sony World Photography Awards

Populaarne

Tagasi üles