Sügismatkad kutsuvad metsa seeni ja marju korjama

Foto on illustratiivne

FOTO: / Kasper Mäe/Virumaateataja/Scanpix

EV100 juubelimatkad kutsuvad septembris metsa sügisande korjama, kui fookuses on retked Eesti metsadesse ja rabadesse. Eesti Vabariigi juubeliaastal kutsub matkasari avastama erinevaid paiku üle Eesti. 

«Sügise saabumine on rõõmustav, sest metsades on tänu soojadele vihmahoogudele leida seeni ja marju,» ütles Eesti Matkaliidu president Ingrid Kuligina.

«Septembrikuu matkadest on ülipopulaarseks osutunud seenematkad koos mükoloogiga juba täitunud, kuid kindlasti tasub osaleda räätsa- ja rabamatkadel, kust saab samuti jõhvikaid ja seeni kaasa korjata,» julgustas Kuligina.

Riigikantselei Eesti Vabariik 100 programmi juhi Maarja-Liisa Soe sõnul pakub saabunud sügis hulgaliselt võimalusi Eesti looduse nautimiseks.

«Sajandi suvi on küll läbi, aga mitmekülgsed EV100 juubelimatkad motiveerivad ka jahedamaks muutuvate ilmadega õue minema ja ennast aktiivsena hoidma,» lisas Soe.

Alates aprillist toimuvad juubeliaasta jooksul matkad vooluveekogudel, looduskaitse- ja seiklusmatkad, avavete- ja pärimusmatkad, ratta- ja tõukerattamatkad, loodusvaatlus- ja korilusmatkadel, rabamatkad, auto- ja motomatkad ning tõukekelkude ja uisumatkad. Augustis avas kingitusena Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks oma matkarajad Riigimetsa Majandamise Keskus. 

Registreerimine ja lisainfo EV100 juubelimatkade kohta SIIN.

Valik septembris toimuvatest EV100 juubelimatkadest:

·         08. september – VII Lahemaa maraton

·         09. september – Mükoloogiga Kõrvemaale seenele

·         23. september – Kanuu- ja räästamatk Järva-Madisel

·         30. september – Räätsamatk Tammsaare radadel Koitjärve rabas

EV100 juubelimatkade sarja korraldavad Eesti Matkaliit, Riigikantselei EV100 korraldustoimkond ja Riigimetsa Majandamise Keskus. 

Populaarne

Tagasi üles