Prognoos: ilmselt ei tule 24 tunni jooksul Eesti õhuruumis piiranguid seada
Tallinnast väljuvad lennud võivad viibida sihtkohtade piirangute tõttu

Õhuruum.

FOTO: SCANPIX

Täna hommikul London Volcanic Ash Advisory Centeri (VAAC) poolt väljastatud tuhapilve liikumis- ja kontsentratsioonikaartide alusel on lennuliikluse ekspertgrupi hinnangul võimalik Eesti õhuruum hoida jätkuvalt avatuna.


Majanduse- ja kommunikatsiooniministeerium andis teada, et ka järgneva 24 tunni prognooside põhjal ei tule Eesti õhuruumis olulisi piiranguid ilmselt seada. Samas Tallinnast väljuvatele lendudele võib viivitusi põhjustada sihtkohtades kehtestatud piirangud ja sulgemised.

Hetkel on kõige suuremad piirangud Saksamaa õhuruumis. Berliini lennujaam on praeguse info kohaselt suletud kuni kella 15ni. Bremeni ja Hamburgi lennujaamad plaanitakse avada samuti täna päeval.

Vulkaanist ei ole viimase kuue tunni jooksul enam tuhka juurde tulnud, kuid tegevust ei ole vulkaan veel lõpetanud. Kell 11 toimunud telefonikonverentsil liikmesriikide lennuametite, lennuliiklusteeninduste ja lennufirmade vahel arutatu põhjal on alust arvata, et keskmise ja kõrgema kontsentratsiooniga tuhapilve ala Taani ja Põhja-Saksamaa kohal asub rohkem põhja pool kui prognooskaartidel näidatu. Seega võib tulla õhuruumi korralduses uusi muudatusi ning võidakse sulgeda ka Kopenhaageni lennujaam.

Rootsi, Norra ja Taani käituvad piirangute seadmisel samuti nagu Eesti, st piiratakse lendamist ainult kõrge kontsentratsiooniga aladel. Päeva jooksul jälgitakse pidevalt olukorda ning järgmised prognooskaardid väljastatakse VAACi poolt kell 15.00.