Kolm paika, mille hiinlased on Euroopa linnade pealt kopeerinud

Hiina oma "Eiffeli torn" Hangzhous

FOTO: Aly Song / Reuters/ Scanpix

Kui satud Hiinas nägema Eiffeli torni või Veneetsia kanaleid, siis pole tegemist hallutsinatsiooniga. Hiinlased on Euroopa tunnuspaiku meelega matkinud ja tulemus on kummastav.

Kui näiteks Veneetsiast ja Pariisist on hiinlased maha viksinud vaid ikoonilisemad paigad, siis Austrias asuv Hallstatti linn kopeeriti Hiina peaaegu et täies ulatuses. Euroopa kuulsate sihtkohtade Hiina kopeeringud kogus kokku This Insider.

Veneetsia

Hiina, Tianjini linn, mis on tehtud Firenze ja Veneetsia järgi

FOTO: David Gray / Reuters/ Scanpix

Wugingi piirkonnas asuv Tianjin on segu Firenze ja Veneetsia arhitektuurist. Nii võib Tianjinis märgata nii itaaliapäraseid võlve kui ka Veneetsia kanaleid ja sildu.  

Veneetsia Itaalias

FOTO: Caro / Pries / Caro / Scanpix

Tõelise Veneetsia lummust ja ajaloolisust ei ole aga kahjuks või õnneks hiinlased suutnud siiski järele teha.

Hallstatt  

Austria Hallstatti järgi ehitatud linn Hiinas

FOTO: Vincent Yu / AP/ Scanpix

Hiinas Guangdongi piirkonnas asuvasse Huizhou linna ehitati Austrias asuva maalilise Hallstatti linnakese koopia. Originaal Hallstatt on sajanditevanune kaunis 900 elanikuga küla, mis elatub peamiselt turismist. Hiina koopia näol on aga tegemist uusarenduste piirkonnaga, kus elavad Hiina rikkurid.

Hallstatt Austrias

FOTO: Fesus Robert / PantherMedia /Scanpix

Eiffeli torn

Hiina oma "Eiffeli torn" Hangzhous

FOTO: Aly Song / Reuters/ Scanpix

Hiinas Zhejiangi piirkonnas asub linn nimega Tianducheng, kust võib leida 108 meetri kõrguse Eiffeli torni koopia. Kuigi 2007. aastal alustati linna ehitamist plaaniga see võimalikult Pariisi sarnaseks teha, jäi ehitus soiku ning praeguseks on linn elanikest tühi ja kõle paik. 

Eiffeli torn Prantsusmaal

FOTO: akg-images / Andrea Jemolo / Scanpix

Populaarne

Tagasi üles