Jaapani kuumaveeallikad, mis on taganud maailma vanima mehe pikaealisuse

Jaapani kuumaveeallikas onsen

FOTO: Leung Cho Pan/PantherMedia / Scanpix

Maailma vanim mees on Jaapanis elav 112-aastane Masazo Nonaka. Mees usub, et ta on elanud nii vanaks tänu kuumaveeallikatele, mida ta tihti külastab.

Masazo Nonaka veedab oma päevad televiisorit vaadates, maiustusi süües ja tema perele kuuluvas kuumaveeallikaid pakkuvas väikeses spaakompleksis vanni võttes, vahendas Travel+Leisure.

Masazo Nonaka

FOTO: JIJI PRESS/AFP/Scanpix

Selle nädala teisipäeval märgiti Nonaka ametlikult Guinnessi rekordite raamatusse kui maailma vanim mees. Nonaka ise usub, et tema kõrge ea saladus on kuumaveevannid, armastus sumomaadluse vastu ning maiustused. 

Masazo Nonaka sündis 24. juulil 1905. aastal ning suurema osa oma elust on ta kulutanud koos perega kuumaveeallikate spaa ülevalpidamisele.

Masazo Nonaka Guinnessi rekordite sertifikaati vastu võtmas

FOTO: KYODO/REUTERS/Scanpix

Nonakade perekond on Yado Nonaka Onseni nimelist spaad pidanud juba neli põlve. Tegemist on Akani rahvuspargi lähedal Oakani mäel asuva kauni paigaga, kus on võimalik vabas õhus kuumaveeallikates mõnuleda. 

Yado Nonaka Onsenis on kuumaveevanne võimalik võtta ka siseruumides ning kokku on asutuses kümme tuba, kus saab ka öö veeta.

Vulkaanilise pinnase tõttu on Jaapanis palju kuumaveeallikaid, millest paljudel on mineraalirikkuse tõttu lisaks mõnusele soojusele ka tervistav mõju.

Populaarne

Tagasi üles