Registreeri end põnevatele matkadele Eesti looduses!

Kanuumatk Soomaal

FOTO: Elmo Riig/Sakala/Scanpix

Laupäeval, 7. aprillil saab alguse EV100 juubelimatkade sari, mis kutsub Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul matkama erinevatesse paikadesse üle Eesti. Praegu on avatud registreerimine juba rohkem kui sajale EV100 juubelimatkale. 

«Juubeliaastal ootame inimesi matkates Eesti loodust avastama,» ütles Eesti Matkaliidu president Ingrid Kuligina. Ta selgitas, et iga kuu pakuvad EV100 juubelimatkad vähemalt kahest erinevast matkaliigist retke.

«Valida saab alates süsta- ja jetimatkadest Eesti saartele kuni seenematkani Kõrvemaal,» lisas Kuligina. 

Riigikantselei Eesti Vabariik 100 programmijuht Maarja-Liisa Soe sõnul on huvi EV100 juubelimatkade vastu juba väga suur.

«EV100 juubelimatkade sari avatakse ametlikult 7. aprillil toimuval Matkamessil, kuid matkasõbrad on juba praegu oodatud registreeruma enam kui sajale avalikustatud EV100 juubelimatkale,» sõnas Soe. 

Alates aprillist toimuvad juubeliaasta jooksul matkad vooluveekogudel, looduskaitse- ja seiklusmatkad, avavete- ja pärimusmatkad, ratta- ja tõukerattamatkad, loodusvaatlus- ja korilusmatkadel, rabamatkad, auto- ja motomatkad ning tõukekelkude ja uisumatkad. Samuti kutsub augustis oma matkaradadele Riigimetsa Majandamise Keskus. 

EV100 juubelimatkade sarja korraldavad Eesti Matkaliit, Riigikantselei EV100 korraldustoimkond ja Riigimetsa Majandamise Keskus. 

Registreeri end matkale SIIN.

Populaarne

Tagasi üles