Nordica toetab Rootsi lennujaamades kehtestatud keskkonnamaksu

Toomas Uibo

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Nordica turundus- ja kommunikatsioonijuhi Toomas Uibo sõnul tervitab kodumaine lennufirma igati Rootsi lennujaamades kehtestatud keskkonnamaksu.

Muutus, mida hakkavad ka Eesti reisijad omal nahal tundma, on Rootsi suunduvate lendude piletihindade tõus. 

«On tõsi, et Rootsi on sellise maksu kehtestanud ja see mõjutab piletihindasid kõikide lennufirmade lendudele, kes opereerivad Rootsi lennujaamadest,» selgitas Uibo ja lisas, et Nordica lendab Tallinnast kahte Rootsi linna, Stockholmi ja Göteborgi.

Nendest linnadest väljuvate lendude piletitele ongi Nordica nüüd kehtestatud maksu lisama pidanud. «Hinnalisa on suurusjärgus 6 eurot ehk 60 Rootsi krooni,» ütles Uibo.

«Eks igasugused maksud mõjutavad mingil määral ka tarbijakäitumist. Nordica vastutustundliku ettevõttena pigem tervitab kõiki ettevõtmisi, mis meie koduplaneeti ja selle loodust säästa suudavad. Arvame, et see on meie kõigi kohus,» sõnas ta.

Küsimuse peale, kas nüüdsest võivad lennufirmad hakata Rootsi lennujaamade kaudu lendamist vältima, vastas Uibo, et pigem avaldavad vastutustundlikud lennufirmad sellele toetust.

«Koduplaneedi heaolu on meie kõigi asi. Mis seal salata, lennufirmade ja kogu transpordisektori jalajälg globaalselt on märkimisväärne ja iga selline samm tervitatav,» kiitis ta Rootsi sammu puhtama keskkonna suunas heaks.

Populaarne