6 olulist asja, mida perepuhkust planeerides silmas pidada

Dagmar Lamp
, Sõbranna.ee juhataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: LightField Studios/PantherMedia / LightField Studios / Scanpix

Suvi pole enam mägede taga, seega tasub kindlasti hakata juba mõtlema perepuhkuste peale.

Küsisime reisikorraldaja Kidy Toursi partnersuhete juhilt Hille Kibitsalt, mida võiks perereisi planeerides silmas pidada, et see kulgeks sujuvalt, rahakotti suuremat auku tekitamata ja samas oleks ka kõige pisematel pereliikmetel tore olla.

  1. Alusta reisi eesmärgi seadmisest

Enne puhkuse detailsemat planeerimist tuleb paika panna reisi eesmärgid. Näiteks võib osa reisiseltskonna jaoks olla oluline kõikide vaatamisväärsuste nägemine, teiste jaoks aga lõõgastumine päikese käes, veemeelelahutused, hea toit ning mõnus seltskond. Alles siis, kui kõik ootused ja eesmärgid on paigas, saab reisi broneerima hakata.

  1. Eelarve koostamisel lähtu kõikidest teguritest

Eesmärgi seadistamise järel on aeg koostada reisieelarve hinnates reisikulusid mõjutavaid peamisi tegureid: reisisihtkohta, reisivate täiskasvanute ja laste arvu ja nende vanust ning seda, kas reisikava on ise koostatud või reisikorraldajalt tellitud. Hea reisikava võimaldab perel koos lastega tavarutiinist vabaneda, vältides sealjuures asjatuid kulusid.

Kibitsa sõnul on talvehooajal eestlaste eelistatuim reisisuund Egiptus ning suvel Türgi. Perereise korraldatakse eelkõige Türki, kuna seal on väga lai valik erinevaid tegevusi ja võimalusi iga eelarvega reisijatele.

  1. Parima hinna leidmiseks uuri nii reisipakette kui ka eraldiseisvat broneerimist

Parima perereisi organiseerimiseks tuleb analüüsida erinevaid pakkumisi, et leida see, mis pere soovidele kõige paremini vastab. Lastega peredel on tihtipeale lihtsam koostada reisikava reisibüroos selle asemel, et kõike ise tellida, alates lennupiletitest kuni hotellimajutuseni. See tuleneb asjaolust, et reisikorraldajate paketid, näiteks Türki, võivad olla lausa 30 protsenti soodsamad, kui eraldi tehtud broneeringud. Samas võimaldab iseseisev reisikava koostamine perel valida parimad kuupäevad ning sobivaima reisi pikkuse. Kui soov on puhata võimalikult säästlikult, siis tuleks uurida nii omal käel koostatud reisikava kui ka reisipakette.

Hotelli valides tuleb tähelepanelikult uurida ka, mis ulatuses on toitlustus, teenused ja meelelahutus juba hinna sees ning kui palju peaks lisatasu eest juurde ostma. Nii võib juhtuda, et madalate toahindadega hotellis kulub toitlustusele rohkem kui pisut kallimas, kus söögikorrad sisalduvad juba hinnas.

  1. Arvesta võimalike probleemidega

Iseseisvalt koostatud reisi puhul tuleb meeles pidada, et on olemas võimalus, et reisil tekkivad probleemid peab reisija ise lahendama. Samuti ei pruugi sellisel reisil kehtida reisikindlustus, mis reisikorraldaja paketi puhul on igal juhul kohustuslik.

  1. Lastele on tihtipeale reisimine tasuta või märkimisväärselt soodsam

Lastega reisimise puhul tuleb tähelepanu pöörata sellele, mis on erinevates hotellides laste tasuta puhkuse piirvanus. Eelkõige tuleks otsida sellist hotelli, kus ühe pere lapsed kuuluksid tasuta puhkajate kategooriasse ning kus neile jaguks piisavalt meelelahutustegevusi nagu veepark, atraktsioonid ja tegevusklubid.

Kuni kaheaastasega reisimine, sh ka lendamine on enamasti peaaegu või täiesti tasuta. Väikelastega pered saavad ööbimiseks broneerida tavalise hotellitoa ning paluda juurde lisavoodi – võimalus, mida pakuvad ka mitmed peredele suunatud kuurorthotellid. Lisaks on olemas hotellid, kus ka vanemad lapsed saavad tasuta puhata. Soovitatav on tutvuda hotellide eritingimustega, kus on näiteks kirjas info selle kohta, mitu inimest on võimalik standardtuppa majutada.

  1. Soodsaim aeg puhkamiseks on madalhooajal

Töötades väiksema puhkuse-eelarvega või soovides reisi organiseerida säästlikumalt, ei ole soovitatav perepuhkust planeerida tipphooajale ega koolivaheajale, mil puhkajaid on rohkem ja hinnad palju kõrgemad. Madalhooajal on puhkamiseks vaja tunduvalt väiksemat eelarvet ning ühtlasi on sel ajal lastel lihtsam kohaneda võõra keskkonnaga, kus ilm on eestlaste jaoks mõnusalt soe, mitte väsitavalt kuum.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles