Eesti Muusikaauhinnad 2020

Miks ei tohi lennukis hädaolukorra puhul käsipagasit kaasa haarata?

American Airlinesi lennuk süttis 2016. aastal õhkutõusul põlema

FOTO: Jose Castillo/AP

Lennukite turvateavitustes õpetatakse alati reisijaid, et hädaolukorra puhul tuleb jätta kõik oma esemed lennukisse ja lahkuda nii kiiresti kui võimalik. Nii mõnedki reisijad on soovitust ignoreerinud ning sellel on olnud tagajärjed.

Eelmisel kuul viis Ameerika Ühendriikide Transpordiohutuse Amet (NTSB) läbi juurdluse, milles selgus, et 2016. aastal American Airlinesilt evakueeruma pidanud reisijad takistasid lennukilt väljumist, kuna paljud keeldusid salongipersonali kuulamast ja proovisid ikka oma käsipagasit kaasa tassida.

Juurdluse käigus küsitleti ka salongipersonali. Ühe lennusaatja sõnul olevat üks reisijatest «jooksnud mööda lennuki vahekäiku kott pea kohal.» Kui lennumeeskond proovis temalt kotti ära võtta, olevat reisija karjunud, et võtab selle endaga kaasa.

Transpordiohutuse Ameti juhi Robert Sumwalti sõnul kaaluvad nad reeglile mitte alluvaid reisijaid trahvima hakata. «Sellisel juhul muretseksid inimesed ehk vähem oma Gucci pagasi pärast,» sõnas Sumwalt.

Juurdluse läbiviijad on veendunud, et mitmed inimesed said American Airlinesi lennukist evakueerumisel viga just seepärast, et osad reisijad üritasid oma käsipagasit kaasa vedada ja takistasid lennukist kiirelt väljumist.

Populaarne

Tagasi üles