Kõige mõttetumad suveniirid, millele turistid raha raiskavad (2)

Agaate Antson
, Reisile.ee toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Andriy Kravchenko/PantherMedia

Reisil olles soovime enamasti ikka mõne meene endaga kaasa tuua, kuid suveniire, mis jäävad lihtsalt kapile tolmu koguma kokku kuhjata on siiski parajalt jabur.

DailyMail on kokku kogunud erinevatest riikidest pärit kohalike arvamused, sellest, mis on kõige jaburamad esemed, millele turistid nende riiki külastades raha kulutavad.

Sakslase Guido Mülleri sõnul ostavad paljud turistid Saksamaal olles käokellasid, mis on niikuinii tehtud Hiinas ning ei hiilga ka just erilise kvaliteedi poolest. On olemas ka originaalsed saksa käokellad, mis on pärit Mustast metsast, kuid turistid ostavad enamasti ikka just odavat hiina võltstoodangut.

Austraallast Jesse Belli kummastab turistide juures sarnane käitumine Austraalias. «Need pehmed kängurud või vombati võtmehoidjad on kõik tehtud Hiinas ja siis transporditud siia. Siin ostab selle aga hiina turist ja viib endaga tagasi Hiinasse kaasa,» kirjeldas Bell.

Kanadasse reisivad turistid armastavad aga vahtrasiirupit osta. Kanadalase Jerry Wangi sõnul ei saa ta aga sellest trendist aru, kuna kanadalaste endi seas pole vahtrasiirup üldse nii populaarne. Lisaks saab vahtrasiirupit ka mujalt riikidest osta.

Indiasse reisivad turistid kipuvad aga tihti elevandipildiga pidžaamapükse ostma. Indialase Kriti Sharma sõnul on see elevantidega pidžaamapükste ostmine tõeliselt kummaline fetiš lääne inimeste seas. «Ma pole kunagi näinud kohalikke elevandipildiga pükse nii kirglikult kandmas nagu turiste,» lisas Sharma.

Hawaiil elava Martin Bayeri sõnul võisid küll Hawaii põliselanikud kunagi taimedest tehtud seelikuid kanda, kuid kookospähklist tehtud rinnahoidjad on puhas väljamõeldis. Bayer lisas, et ta tõesti ei mõista, miks peaks keegi tahtma endale neid riideid osta, kuid turistid ostavad neid massiliselt.

Kuigi Ugurcan Evci pole Islandilt pärit, oli ta Islandi külastades üllatunud, et turistid ostavad õhku. «See on kõige veidram turistidele mõeldud asi, mida ma kunagi olen näinud- värske Islandi mägede õhk,» lisas Evci. Kõigele lisaks pidi purki pandud õhu eest välja käima ligi kümme eurot.

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles