Reisisoovitus: 10 paika, kuhu märtsis reisida

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Kayangani järv Filipiinidel

FOTO: Dieter M/Scanpix

Kevadel on paljudes paikades juba mõnus päikseline ilm, kuid suvega võrreldavaid rahvamasse õnneks veel mitte. Vaata, kuhu oleks just märtsikuus kõige parem reisida.

Douro org, Portugal

Douro org Portugalis

FOTO: Ivan Tykhyi/PantherMedia / Scanpix

Douro org on esimene piirkond maailmas, mis sai veinipiirkonna geograafilise tähise. Douro orus on nimelt eriline mikrokliima, mis muudab sealsed viinamarjad teistsuguseks kui kusagil mujal maailmas. Douro orgu tuleb ka kevad varem ning juba märtsis on org kaetud kauni lillevaibaga. Oru põhjas voolab aga kaunis jõgi, millele saad paadiga sõitma minna. Seal asub ka mõnus spaa nimega Six Senses, kus saad lisaks spaa mõnudele nautida kohalikku veini.

Tansaania

Ngorongoro rahvuspark

FOTO: Juergen Schonnop/PantherMedia / Scanpix

Kuigi Tansaanias on soe aasta ringi, on märts ideaalne Serengeti rahvuspargi külastamiseks, et sealseid metsloomi vaadelda. Märtsikuus on ilm Tansaanias mahe, kuna õhuniiskus on just langenud ning aprillis algav vihmaperiood pole veel kätte jõudnud.

Washington, D.C.

Kirsiõied Washingtoni monumendi juures

FOTO: Steven Heap/PantherMedia / Steven Heap

Ameerika Ühendriikide pealinn on põnev paik külastamiseks just poliitika ja ajaloohuvilistele, kuid kevadel on sinna põhjust minna tegelikult kõigil. Märtsikuus hakkavad Washingtonis õitsema 1910. aastal Jaapani poolt kingituseks antud kirsipuud. Samuti toimub Washingtonis igal aastal kirsiõite festival, mis sel aastal algab 20. märtsil.

Filipiinid

Kayangani järv Filipiinidel

FOTO: Dieter M/Scanpix

Filipiinid on suurepärane paik, kuhu pärast pikka talve oma patareisid laadima minna. Filipiinidelt leiab eest imelise looduse, lummavad riisiväljad, maalilised külakesed ning korallrahud. Samuti on sealsed ööbimiskohad üsna taskukohase hinnaga. Märtsikuus on Filipiinide kuumus talutavam kui suvel, mistõttu on võimalik peale vee ääres passimise ka ringi käia ja saarestikku avastada.

Mumbai, India

Holi festival Mumbais

FOTO: Rajanish Kakade/AP/Scanpix

Sel aastal algab kirgaste värvidega kuulus hindude Holi festival 1. märtsil ning üks parimaid paiku selle tähistamiseks on just Mumbai. Värviküllane Holi festival on kõigile tasuta ning on kahtlemata tõeline elamus.

Vietnam

Ha Long laht Vietnamis

FOTO: Flo Fastl/PantherMedia / Scanpix

Vietnamis on tavaliselt ebamugavalt niiske ja palav õhk, kuid märtsis õhuniiskus langeb. Vietnamis on märts suisa kõige kuivem kuu aastas, mis teeb sellest suurepärase aja, et riigi lõunaosa randades mõnuleda või põhjaosas olevaid mägesid avastada. Samuti jääb märts turismi kõrghooajast välja, mis tähendab, et ka majutuse hinnad on siis soodsamad.

Reykjavík, Island

Virmalised Islandil

FOTO: Marc Jetzkowitz/PantherMedia /Scanpix

Islandil on ka märtsikuus veel kahtlemata talv, tänu millele saab seal endiselt virmalisi ning maagilist talvist loodust imetleda. Märtsis on päevad aga juba pikemad, mistõttu on rohkem valget aega Islandi ilu avastamiseks.

Buenos Aires, Argentiina

Puerto Madero Buenos Aireses

FOTO: Michael Osterrieder/PantherMedia / Scanpix

Argentiinas on märtsikuus pehme sügisilm, mis teeb sellest tõeliselt mõnusa aja melurohke linna avastamiseks. Lisaks sellele on märts ka statistika järgi kõige soodsam kuu Buenos Airese külastamiseks, kuna siis on majutuse hinnad kõige madalamad.

Andaluusia, Hispaania

Malaga linn Andaluusias

FOTO: David Ionut/PantherMedia / David Ionut

Hispaania lõunaosas asuv Andaluusia tähistab märtsikuus, nädal enne lihavõttepühi Semana Santat ehk püha nädalat. Semana Santa ajal on Andaluusia linnades nagu Sevilla ja Malaga kõige suuremad tänavapeod ning glamuursed etendused.

Kanaari saared

Tenerife

FOTO: Sergei Simonov/PantherMedia / Scanpix

Sel ajal kui veel pool Euroopat külmast väriseb, on Kanaari saartel üle 20 kraadine õhutemperatuur. Lisaks meeldivale kliimale pakuvad saared palju avastamisvõimalust ning ka rannamõnusid.

Tagasi üles