11 nippi lennukis parema une saamiseks

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

FOTO: CandyBox Images/PantherMedia / Scanpix

Lennukis kitsastel toolidel istumine võib muuta magamise tõeliseks katsumuseks, kuid selleks on olemas nipid, et ebamugavas asendis parem uni tuleks.

Kui pikkade lendude ajal üldse mitte magada, võivad reisi esimesed päevad väsimuse tõttu suisa kaotsi minna. Telegraph Travel koostas nimekirja nippidest, kuidas värskena reisisihtkohta jõuda.

Vali hea istekoht

Kui rahaliselt vähegi võimalik, tasub pikematel lendudel lennata äriklassis, kus on võimalus jalad mugavalt välja sirutada ja iste voodiks muuta. Kuna see võimalus jääb enamikule siiski kättesaamatuks, pakub mõni lennufirma väikese lisatasu eest võimalust saada istekoht, kus on rohkem ruumi jalgadele. Ka see on juba parem, kui tavaline turistiklassis sõit.

Vaikus on oluline

Ühest uuringust selgus, et kõige nõutum istekoht lennukis on 7F, mis asub akna all lennuki eesotsas. Väidetavalt muudab eespool istumine ka õhkutõusmise mugavamaks.

Siiski tasuks rahuotsijatel pigem osta pilet lennuki tagumisse osasse, kuna tihti pannakse väikelastega emad just ette istuma. Lisaks tuleks valida koht akna alla, sest siis on suurem tõenäosus, et keegi sind lennu ajal segama ei hakka ja lisaks on sedasi ka  kusagile pead toetada.

Kanna mugavaid riideid

Reisida tuleks alati mugavates, isegi lohvakates riietes. Ainukesed pigistavad asjad, kui üldse, võivad olla lennu ajal jalgade paistetust ära hoidvad rõhksokid.

Vali õige asend

Nendel, kes reisivad esimeses klassis, on see mure muidugi juba lahendatud. Teistel tuleks tagaistujate pahameeleks lasta iste niipalju taha kui vähegi võimalik. Liialt püsti istumine võib tekitada valu alaseljas. Kõige parem oleks olla 135-kraadise nurga all. Võib ka juhtuda, et lennul on veel vabu kohti või isegi ridasid. Seega tuleks meeskonnalt alati kiiresti küsida, kas nad lubaksid sul sinna ümber kolida, nii et saaksid rahulikult laiutada.

Turvavöö nähtavaks

Kõige tüütum on, kui oled just unne suikunud ja siis ajab mõni lennusaatja sind üles, et kontrollida, kas sinu turvavöö on ikka kinnitatud. Seega, kui kasutad tekki, kinnita turvavöö alati selle pealt nii, et keegi ei peaks sind niisama üles ajama.

Väldi jutustamist

Kui satud istuma jutukate inimeste kõrval, võib see uneplaanid sassi lüüa. Seega tasub reisi alustada viisakalt raamatut lugedes või kõrvaklappidest muusikat kuulates, mis ei jäta võimalust sinuga rääkimiseks.

Ära joo liiga palju

Kuigi paljudel on lennu ajal tavaks alkoholi tarbida, lootuses, et uimasus parema une toob, ei ole see tegelikult soovitatav. Parem oleks juua hoopis taimeteed või vett. Mõistlik oleks sättida ka äratuskell umbes 45 minutit enne maandumist, et jõuaksid veel rahulikult tualetis käia.

Hoia nutiseadmetest eemale

Nutiseadmetest kiirgav valgus hoiab su aju üleval. Kui ümberringi on müra, siis proovi parem kuulata rahustavat muusikat.

Proovi padjaga magada

Loomulikult võiks kaasas olla oma padi, mille mugavust oled juba varem testinud ning mille puhul oled kindel, et sellega saad rahulikult magada. Praegu on muidugi olemas ka kõiksugu reisipatju, kuhu saad pea justkui ära peita ja mis on väärt proovimist.

Kui muu enam ei aita, võta rohtu

Unerohtu tuleks võtta ainult sellisel juhul, kui lend on niivõrd pikk, et tableti mõju jõuab hääbuda. Tavaklassis reisides tuleb unerohuga ettevaatlik olla, kuna liialt sügavalt magamine püstises asendis võib suurendada trombi riski.

Kohale jõudes võitle ajavahest tuleneva väsimusega

Lendamine teise ajatsooni ja kohaliku ajaga harjumine võib olla küllaltki vaevarikas. Unerohud võivad siinkohal olla suuremaks abiks kui lendamise ajal, kuid siiski tohiks neid võtta vaid lühiajaliselt.

Tagasi üles