Uskumatud lennuõnnetused, kus kõik pardalolijad jäid ellu

American Airlines Boeing 737 lennuõnnetus

FOTO: str/REUTERS/ Scanpix

Lennukite kiiruse ja kõrguse tõttu on vähe neid lennuõnnetusi, kus hukkunuid poleks. Läbi ajaloo on sellegipoolest juhtunud mitmeid uskumatuna näivaid õnnetusi, kus kõik lennukis olijad on ellu jäänud.

Telegraph on kokku pannud nimekirja mitte ühegi hukkunuga lennuõnnetustest.

Air France lend 358

Air France lennuõnnetus

FOTO: CNN/CBC/Splash News/ Vida Press

2005. aastal Toronto Pearson Rahvusvahelises lennujaamas juhtunud õnnetuses sõitis lennuk lennurajast üle ja maandus lähedaloleva Etobioke haljasala ja oja kohal. Kuigi 43 inimest sai viga, ei hukkunud keegi. Kanada transpordi minister Jean Lapierre sõnul oli see, et kõik ellu jäid täielik ime. Õnnetus juhtus kehva ilma ja piloodi vea koosmõjul.

Continental Airlines lend 1404

Continental Airlines 1404 Foto: AP Photo/David Zalubowski/ SCANPIX

FOTO: David Zalubowski/AP

Kui see Boeing 737 lennuk oli 2008. aastal just Denverist õhku tõusnud, kukkus ta ka kohe alla. Ime kombel said pooled reisijad viga, kuid keegi ei hukkunud. Piloodi sõnul oli õnnetuses süüdi liiga tugev tuul.

Lion Air lend 904

Lion Air lennuõnnetus Foto: AP Photo/Indonesian Police / SCANPIX

FOTO: Uncredited/AP

Bali Ngurah Rai lennujaama lähedal kukkus 2013. aastal merre 108 reisijaga lennuk, kellest 46 sai viga, 4 neist raskelt. Uurimise tulemusena selgus, et õnnetuse põhjustas piloodi viga. Lion Air lennukitel ei ole turvalisuse probleemid tõttu enam luba Euroopa Liidu õhuruumi siseneda.

American Airlines lend 331

An American Airlines Boeing 737 õnnetus Foto: REUTERS/Mark Anthony Chen/ str/REUTERS/ SCANPIX

FOTO: str/REUTERS/ Scanpix

2009. aasta 22. detsembril kukkus Jamaikal lennuk kohe pärast õhkutõusu alla, milles oli samuti süüdi liiga tugev tuul. Lenuki nina purunes ja mootor kukkus küljest, kuid kõik inimesed jäid ellu.

US Airways lend 1549

U.S. Airways Foto: REUTERS/Gary Hershorn/Files/ GARY HERSHORN/REUTERS/ SCANPIX

FOTO: GARY HERSHORN/REUTERS

Kõige kuulsam surma trotsinud lend, mis oli ka Tom Hanksi draamas «Hudsoni ime», toimus 2009. aastal New Yorgi lähedal. Lennuk lendas läbi haneparve, mistõttu mõlemad lennuki mootorid ütlesid üles ja lennuk kukkus Hudsoni jõkke. Ainsateks hukkunuteks olid haned.

South Supreme Airlines Wau an-26

South Supreme Airlines Wau an-26 õnnetus Lõuna-Sudaanis

FOTO: Xinhua/ Vida Press

See 2017. aastal Lõuna-Sudaanis juhtunud õnnetus oleks võinud olla tõeline katastroof. Lennuk süttis pärast maandumist põlema ning hävines tules täielikult. Õnneks said kõik reisijad õigel ajal välja.

Caribbean Airlines

Caribbean Airlines õnnetus Foto:REUTERS/Neil Marks/ STAFF/REUTERS/SCANPIX

FOTO: STAFF/REUTERS

2011. aastal Guyanas juhtunud õnnetuses läks lennuk pärast õhkutõusurajal libisemist pooleks. Inimesed karjusid ning  mitmete luud murdusid, kuid kõik jäid ellu.

Populaarne

Tagasi üles