Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Millised on maailma kõige turvalisemad paigad?

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Helsingi | FOTO: Scanpix

Hiljutisest maailma majandusfoorumi uuringust selgub, et need, kes hindavad peamiselt turvalisust ja rahulolu, peaksid tegema reisi põhjanaabrite juurde Soome, sest just seal varitseb kõige vähem ohte.

Kõige turvalisemate riikide pingereas järgnesid Soomele Araabia Ühendemiraadid ja Island. Kokku mahtus esikümnesse neli Euroopa riiki.

Eesti paikneb 136 hinnatud riigi seas 15. kohal. Sealjuures peetakse Eestit turvalisemaks kui Lätit (40), Leedut (42), Rootsit (16) ja Jaapanit (26). Euroopa suurriikidest asetsevad meist veel tagapool ka Hispaania (18), Saksamaa (51), Prantsusmaa (67), Itaalia (70), Suurbritannia (78) ja Venemaa (109).

Mujalt maailmast jäävad meist tahapoole ka Ameerika Ühendriigid (84) ning isegi Austraalia (22) ja Kanada (23).

Tabeli tagumises pooles võib näha selliseid riike nagu Kolumbia, Jeemen ja El Salvador. Ainukese Euroopa riigina on tabeli viimases kümnes ka Ukraina. Mainimist väärib ka, et kodusõjast räsitud Süüria uuringusse valitud riikide hulka ei kuulunud.

Tabel on kokku pandud reisi ja turismi konkurentsivõimelisuse indeksi nelja kategooria põhjal, mis kõik omakorda jagunevad veel mitmeks alamkategooriaks. Peamiselt hinnatakse riikide turismi ja selle arengut soodustavat keskkonda, turismipoliitikat ja arengut soodustavaid tingimusi, taristut ning loodus- ja kultuurivara. Keskkonna alla käib ka turvalisus. Info saadi küsitlusest ja teistest, sh riiklikest allikatest saadud kvantitatiivsest andmetest.

Turvalisuse hindamiseks uuriti muuhulgas, kui palju kulutavad ärid kuritegevuse, vägivalla ja terrorismi ärahoidmisele või nende mõju likvideerimisele, kui usaldusväärsed on politseiteenused, kui sageli tuleb ette terrorirünnakuid ning kui tavapärased on mõrvad.

FAKTIKAST

Kümme kõige turvalisemat riiki

1. Soome

2. Araabia Ühendemiraadid

3. Island

4. Omaan

5. Hongkong (autonoomne piirkond)

6. Singapur

7. Norra

8. Šveits

9. Rwanda

10. Katar

...

15. Eesti

Kümme kõige ebaturvalisemat riiki

1. Kolumbia

2. Jeemen

3. El Salvador

4. Pakistan

5. Nigeeria

6. Venezuela

7. Egiptus

8. Keenia

9. Honduras

10. Ukraina

Tagasi üles