Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Trump tahab USAsse reisijatelt sotsiaalmeedia salasõnade avalikustamist

4
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Sotsiaalmeedia salasõna | FOTO: Vida Press

Trumpi administratsioon kaalub varianti, kus kõik Ühendriikidesse sisenejad peavad avaldama sotsiaalmeedia salasõnad ning telefonis leiduvate kontaktide nimekirja.

Turistid peavad tulevikus piirivalvuritele andma sotsiaalmeediakontode kasutajanimed ning salasõnad, lisaks jagama infot oma rahalise seisu kohta. Kui reisija keeldub seda infot jagamast, ei lasta tal suure tõenäosusega riiki siseneda, vahendab Secret Flying.

Lisaks analüüsitakse telefonis leiduvaid kontakte ja kui turistil juhtub kaasas olema teisigi elektroonilisi esemeid, siis on ametnikel õigus ka neid lähemalt uurida. Sisejulgeolekuministeeriumi ametnike sõnul on sellise muutuse eesmärgiks näha, kellega inimesed suhtlevad.

Lisaks võivad piirivalvurid küsida reisijatelt detailselt nende ideoloogiliste tõekspidamiste kohta. Nii võib turistilt uurida, mida ta arvab ISISest.

Uus seadus hakkaks mõjutama peamiselt 38 riiki, kel on USAga viisavabadusprogramm. Seetõttu hakkaks uus reegel kehtima ka eestlastele.

Ühendriikides inimeste digitaalsete õiguste eest seisva organisatsiooni esindaja sõnul ei saa piirivalvurid keelata kodanikel riiki sisenemast, kuid välismaalastel ei ole mingit seaduslikku kaitset, seega võib nende riiki sisenemise tõepoolest ära keelata.

Tänavu varasemalt on kehtestatud reegel, et ka ESTA ehk riiki sisenemise loa taotlemisel, peavad turistid märkima ära kõik oma sotsiaalkontod ja kasutajanimed. Kui neid ei avaldata, on piirivalvuritel samuti õigus keelata turistil riiki siseneda.

Tagasi üles