Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Graafik: kuhu armastavad reisida eralennukite omanikud?

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Eralennuk | FOTO: Vida Press

Eralennukitega mööda maailma ringi tiirutamine on ärimeeste ja loomulikult ka ülirikaste seas viimasel ajal veelgi populaarsemaks saanud.

Suurt õhuliikluse kasvu on märgata just Aasia kohal. Ainuüksi Hongkongis registreeritud eralennukite arv on viimase kümne aasta jooksul kasvanud 535 protsendi võrra. Taiwanil, Hiinas ja Macaus on sama ajaga eralennuki omanike arv kolmekordistunud, vahendab Business Insider.

Sellele vaatamata on Aasial veel pikk tee minna, enne kui jõutakse Ladina-Ameerika näitajateni – 40 protsenti Ladina-Ameerika rikastest, kelle vara väärtus ületab 30 miljonit USA dollarit (28 miljonit eurot), eelistab reisida eralennukiga, samas kui Aasias on neid sama rikaste seas vaid üks kümnest.

Ennustused näitavad aga, et ülirikaste arv kasvab Aasias järgmise kümne aasta jooksul 91 protsenti ning kogu maailmas on oodatav kasv 43 protsenti.

Üle 80 protsendi eralennukitega reisijatest on mehed, kelle keskmine vanus jääb 40 ja 55 eluaasta vahele. Ametilt on nad peamiselt eraettevõtjad, kes tegelevad finants-, nafta- või gaasisektoris. Neile on viimasel ajal lisandunud ka kinnisvaraärimehed ning tehnoloogiaettevõtete omanikud.

Kõige suuremad eralennukipargid on Ameerika Ühendriikides, Mehhikos ja Brasiilias.

Eralennuliiklus maailmas / graafika: Alari Paluots

Tagasi üles