Eesti Muusikaauhinnad 2020

Väike hiir läks British Airwaysile maksma veerand miljonit

Hiir

FOTO: SCANPIX

British Airwaysi lennuk pidi asuma teele Londonist San Franciscosse, kui enne õhku tõusu avastati lennukist hiir. 

Hiired on aga tuntud suurepärase närimisoskuse poolest, mistõttu ei saanud lennukit enne õhku saata, kui hiir on pardalt eemaldatud ja lennumasin kõik kontrollid taas läbinud. Selleks, et leida lennukile asendust, kulus tunde, vahendab Independent.

British Airways oli seega sunnitud hoolitsema umbes 200 reisija eest ning maksma kinni nende lõunasöögi. Samuti peab lennufirma maksma reisijatele hilinemise eest kompensatsiooni ning kuna seda peavad saama ka need, kes Californiast Euroopasse õigel ajal tagasi lennata ei saanud, kujunes vaevatasude maksumuseks 240 000 eurot.

Lisaks vajavad reisijad, kes pidid San Franciscost või Heathrow'st edasi lendama, ka öömaja ning sellegi kulu peab katma British Airways. Seetõttu läks väike hiireke lennufirmale maksma umbes 291 000 eurot.

«Me teame, et nii hea teeninduse ja heade hindadega tahavad kõik meiega San Franciscosse lennata, kuid seekord pidime ühe eriti pisikese kliendi väravast tagasi saatma. Kõik, kel on pass, on nüüd teel Californiasse ja me vabandame hilinemise eest,» kommenteeris juhtunut British Airwaysi esindaja.

Populaarne