Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Pühapäeval toimub üle-eestiline avatud talude päev

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Eelmise aasta avatud talude päev | FOTO: Gertrud Alatare/

Pühapäeval, 24. juulil toimub teine üle-eestiline avatud talude päev, kus tänavu avavad külastajatele oma uksed üle 230 talu ja põllumajandusettevõtte.

«Eesti inimeste jaoks on oluline, et laual oleks kodumaine toit,» ütles maaeluminister Urmas Kruuse. «Kuidas Eesti põllumehe käe all meie toit kasvab, seda saabki avatud talude päevale vaatama tulla. Samuti on see hea võimalus osta kodumaist toitu otse põllumehelt,» lisas ta.

Avatud talude päev on osalevate ettevõtete arvult võrreldes eelmise aastaga kasvanud 87 võrra. «Tänavu saab külastada nii väikseid kui ka suuri taime- ja loomakasvatajaid, aiandeid ja isegi kodumaiseid viinamarjakasvatusi. Kõik valdkonnad peale seakasvatuse on esindatud,» ütles maaeluministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Kristo Mäe.

Avatud talude päeval saab tutvuda loomakasvatusega (sh piimakari, lamba- ja kitsekasvatus, lihaveised, küülikud, hobused), teraviljakasvatusega, linnukasvatusega, maitse- ja ravimtaimede kasvatamisega ja mesindusega. Avatud on väiketööstused, näiteks meiereid, veini-, õlle- ja siidritootmised, aiandid ja puukoolid ning maaturismiettevõtted, mis muuhulgas tegelevad ka käsitööga.

Igal avatud talude päeval osaleval ettevõttel on programm, millega saab tutvuda aadressil www.avatudtalud.ee. «Paljudel ettevõtetel on päeva jooksul mitmekülgne programm, seepärast tasuks enne avatud talude päevale tulemist sellega kindlasti tutvuda,» lisas Mäe.

Korraldajad panevad kõigile avatud talude päeva külastajatele südamele, et järgitaks vastuvõtjate juhiseid.

Taust

  • 24. juulil toimuval üle-eestilisel avatud talude päeval saavad külastajad näha nii suuri farme kui ka väiksemaid talusid, nüüdisaegset põllumajandustehnikat ja väiketööstusi, erinevaid loomi ja taimi. Kohapeal saab maitsta ehedat talutoitu ja osta kaasa kohalikke tooteid.
  • Ettevõtetega saab tutvuda veebikaardi vahendusel www.avatudtalud.ee. Iga osaleva ettevõtte kohta on kaardil kirjas tegevusvaldkonnad, kontaktandmed ja päeva programm.
  • 2016. aasta avatud talude päeva korraldavad maaeluministeerium, Maamajanduse Infokeskus, Eesti Põllumeeste Keskliit ja Eestimaa Talupidajate Keskliit. Avatud talude päeva korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014–2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.
  • 2015. aasta juulis toimunud esimesel üle-eestilisel avatud talude päeval avas külastajatele oma väravad 147 talu ja põllumajandustootmist ning kokku tehti nendesse ligi 45 000 külastust.
Tagasi üles