Eesti Muusikaauhinnad 2020

Eestlased eelistavad tänavu soojamaareisidele suusapuhkusi

Eesti turismifirmade liidu sõnas, et inimestel on ka vajadus aktiivsema elustiili järele.

FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Eesti Turismifirmade Liidu (ETFL) sõnul on lennukatastroof  Egiptuses ja Venemaa sõjalennuki allatulistamine Türgis pannud eestlasi talvehooajal rohkem suusapuhkuseid valima.

«See on tänavu selge trend, et rohkem tehakse talvereise, ehk minnakse suusapuhkustele kas Austriasse või Skandinaaviasse. Lisaks reisivad eestlased rohkem Eestis, käies näiteks Otepääl või Kiviõlis suusatamas,» ütles ETFLi tegevjuht Kristen Lahtein.

Lahtein tõi sellise trendi põhjustena välja eelkõige selle, et on inimesi, keda traagilised sündmused Egiptuses ja Türgis on hirmutanud, mistõttu eelistavad inimesed rohkem kodu lähedal olla või Euroopa piiresse jääda.

Lahtein märkis, et Egiptuse populaarsus reisisihtkohana on pärast Venemaa reisilennuki allakukkumist oluliselt langenud. «Selle asemel minnakse kas Kanaari saartele, Dubaisse või Taisse,» ütles Lahtein.

Egiptusest Sharm el Sheikhist Venemaale Peterburi suundunud Vene reisilennuk kukkus 31. oktoobril alla Siinai poolsaare keskosas. Pärast seda on paljud lennufirmad Sharm el Sheiki lendamise peatunud ja vene turiste on seal märgatavalt vähem.

Türgi õhuvägi tulistas 24. novembril alla Venemaa lennuki Su-24, pärast mida on kõik suuremad turismifirmad Venemaal ühinenud presidendi ja peaministri üleskutsega ning katkestanud ka Türgi reiside müügi.

Tagasi üles