Soome kiitmise võistluse võitja on selgunud

Narstisside põld Gullös.

FOTO: Kadi Lilloja

Paljud Soomes käivad eestlased pole Helsingist kaugemale saanud, kuigi üle lahe on palju kauneid kohti. Postimehe üleskutse peale soovitada põhjanaabrite kauneid paiku saabus mitukümmend reisisoovitust.

Loosi tahtel saab auhinna (sõit üle lahe Eckeröline alusega ja ööbimine Helsingis) Kadi Lilloja, kes kiitis Gullö turismitalu Raaseporis. Palju õnne võitjale! Teiega võetakse ühendust.

Gullö talu lilleväli

Kui kellelgi on plaanis omal käel kevadel Soome reisida, siis tasuks muuhulgas kindlasti külastada Gullö turismitalu Raaseporis. See koht asub kõigest tunni ajalise autosõidu kaugusel Helsingist ja jääb looduskaunisse piirkonda.

Tallu viiv tee on Soomele kohaselt kurviline üksik metsatee, kohati võib tekkida kahtlus, et kas siin üldse elatakse. Seega oleks soovitav GPS igaks juhuks kõrval hoida.

Gullö teeb eriliseks sealse peremehe poolt metsa rajatud nartsisside väljak, mida siis nende õitsemise ajal kõik huvilised tasuta imetlemas saavad käia. Nartsisse on seal ligemale 30 000 ning 20 erinevast sordist, nii et elamus on garanteeritud.

Nartsisside õitsemise ajast ehk Blomdalenist annavad nad  tavaliselt teada kohalikus ajalehes ja oma kodulehel, milleks on www.gullo.fi. 

Sel ajal on neil avatud ka vanasse lauta rajatud kohvik, kus siis külalised ennast kostitada saavad. Uudishimulikumad saavad veel teha tutvust kohalike talu Highlander veiste ja mõne lambaga.

Kui nartsissid on vaadatud, siis võib tagasiteel põigata läbi Tammisaari linnast ja teha üks mõnus jalutuskäik sealsetel vanalinna tänavatel ja vaadata üle ka linna võrratu kirik.

Populaarne

Tagasi üles