Tiit Pruuli: Eesti hoiatused Egiptusesse reisijatele on rangemad kui lääneriikidel
Vaata ERR.ee videot!

Hurghada

FOTO: SCANPIX

Eesti välisministeeriumi hoiatused Egiptusesse reisida kavatsevatele inimestele on märksa rangemad kui paljudel lääneriikidel, arvab rännumees ja ettevõtja Tiit Pruuli, kes võrdles umbes kümne riigi reisisoovitusi.

«Egiptuses osas, ma pean tunnistama, nii ranget hoiakut kui Eesti välisministeeriumil, ma ei leidnud ühtki teist,» kinnitas ta ETV saates «Vabariigi kodanikud», vahendas ERR Uudised.

Ameeriklased, hispaanlased ja paljud teised diferentseerivad Pruuli sõnul palju, kuhu Egiptuses võib sõita ja kust kindlasti tasub eemale hoida, viimaste seas on ka Siinai poolsaar või suurem osa sellest.

Soome välisministeerium ei soovita samuti minna Siinaile, kus asub ka Sharm-el-Sheikh, kuid Punase mere äärne Hurghada on ametkonna hinnangul reisimiseks ohutu paik, lisas Pruuli.

Välisministeeriumi asekantsler Lauri Bambus selgitas, et reisisoovituste jaoks saadakse infot usaldusväärsetest allikatest, vastavaid otsuseid ei langeta Eesti välisministeerium üksinda, vaid seda tehakse koostöös ELi riikide ametkondade konsulaarinfovõrgustikuga.

Populaarne