Turvalise juhusõidu ABC

Interneti teel kaasreisijate leidmine on veidi turvalisem kui maantee ääres hääletamine.

FOTO: parnupostimees.ee

Veebikonstaabel Maarja Punak nentis, et interneti teel kaasreisijate leidmine on veidi turvalisem kui maantee ääres hääletamine.

«Nii juhil kui ka hääletajal on võimalik teise poole antud informatsiooni guugeldada, kahtluse korral keelduda, oma liikumistest täpsemalt teada anda,» põhjendas ta.

Kuid nii hääletamisel kui ka internetist transpordi otsimisel tuleks jälgida üheseid soovitusi.

Kui oled kaasreisija

Anna oma lähedastele igaks juhuks alati teada, kuhu plaanid sõita ja millal pärale jõuda.

Lähedastele võiks ennetavalt edastada ka võimalikult palju infot sõiduki ja selle juhi kohta. Näiteks võib hääletades sõidukile saades lähedastele edastada lühisõnumiga sõiduki registreerimisnumbri, mille najal saab küüti pakkunu vajadusel hiljem tuvastada.

Internetiportaalis pöidlaküüti küsides on sul võimalik suhelda küüdipakkuja endaga, lisaks uurida veebis tema varasemat tausta.

Kui sõidukijuht näib kahtlane ja tunned end võõras autos kaasa reisides ebamugavalt, nõua peatust mahaminekuks. Enda heaolu ja turvalisust arvesse võttes on sul alati võimalus hääletada mõnele teisele autole või jätkata võimalusel sõitu ühistranspordiga.

Ära istu sõidukisse, mille juht on joobekahtlusega või autos tarvitatakse alkoholi.

Kindlam on reisida, kui suudad võimalikus ohuolukorras end kiiresti kaitsta. Selleks puhuks on hea, kui soetad endale igaks juhuks pipragaasi.

Võimalusel reisi ühes mõne oma sõbra-tuttavaga, sest mitmekesi on alati turvalisem ringi liikuda.

Kui oled autojuht

Anna hinnang kaaslasele temaga vesteldes. Kui midagi tundub kahtlane (isik on joobes, agressiivne), on sul alati võimalus küüdipakkumisest keelduda.

Võttes korraga peale rohkem kui ühe hääletaja, pead olema veendunud, et suudad neil silma peal hoida.

Hääletajaga sõites arvesta, et oled võtnud vastutuse võõra inimese elu eest.

Tagasi üles