Tuntud mäesuusataja tõmbab soomlasi magnetina Ida-Virumaale

Kalle Palander

FOTO: SCANPIX

Kui eelnevaid turismiaastaid iseloomustab Vene puhkajate hüppeline kasv, siis 2013. aasta märksõna on põhjanaabrid. Selle taga on nii Soome mäesuusakuulsuse Ontikal avatud hotell kui maakonna aktiivne turundus.

2013. aasta jaanuarist novembrini tegid soomlased Ida-Viru majutusasutustes 21 544 ööbimist, aasta varem läks neid põhjanaabrite arvele 15 597, kirjutab Põhjarannik.

Toila spaa müügijuht ja Ida-Viru turismiklastri Soome turu juht Kärt Purga tõdes, et soomlaste hulga suurenemisest võitsid ilmselt väiksemad majutusasutused.

Optimismi Soome külastajate puhul jagas Ontika B&B tüüpi külalistemaja perenaine Riina-Maija Palander, kes koos abikaasa, Soome edukaima meesmäesuusataja Kalle Palanderiga kohandas majutusasutuseks Ontika mõisa saja-aastase teenijatemaja ning avas selle mullu maikuus puhkajatele. 

Tema sõnul peatus nende juures augusti lõpuni mitu tuhat soomlast, kusjuures mingit eraldi turundust üle lahe selleks ei tehtud. «Kõik on sellest, et oleme Soomes nii tuntud inimesed ja meist kirjutati nii palju,» viitas Riina-Maija Palander kevadisele Soome ajakirjanike pressireisile, mille korraldas Ida-Viru turismiklaster.

Pererahvas uuris oma kaasmaalastelt, kuidas nad Ida-Virumaale sattusid. «Nad ütlesid, et tulid ainult meid vaatama. Soovitasime neil külastada ka Kuremäe kloostrit, Hermanni linnust ja teisi huvitavad kohti Ida-Virumaal, mis on soomlastele uus ja avastamata sihtkoht.»

Populaarne