Järjekordne sekeldus lennukitega – Eesti turistid ei pääse Tenerifelt tagasi
Täiendatud kell 14.23!

Tenerife.

FOTO: Reuters / Scanpix

Tenerifel ootab lennukitäis Eesti turiste kojusõitu, mis viibib lennuki rehvide purunemise tõttu.

Täna kell 10.00 Eesti aja järgi pidi Tenerifelt Tallinna suunas startima pidanud lennukil purunesid rehvid ja lend lükati mitu tundi edasi.
Lennukis viibinud eestlase sõnumi Postimehele edastanud anonüümsust palunud inimese ütluse kohaselt tegi lennuk äkkpidurduse ja pöördus tagasi lennujaama.
Nimetatud lennuk pidi jõudma Tallinnasse kell 16.15, kuid Tallinna lennujaama saabuvate lendude info järgi stardib lennuk Tenerifelt kell 16.10 ja jõuab Tallinnasse kell 20.30.
«Reisijad ootavad lennujaamas ja info pärineb reisijalt, kes istus perega lennukis ja ostis oma pileti Horizon Travelist.»
Lisaks Horizoni klientidele ootab tagasisõitu ka osa Novatoursist reisi ostnud inimesi.

Horizon Traveli tegevjuht Cinzia Siigi sõnul on tellimuslennu teostajaks Iberworld Airlines.  «Lennufirmalt saadud informatisooni kohaselt hilineb lennuk tehnilise rikke tõttu,» lisas Siig.

Asenduslennuk jõuab Tenerifele 1,5 tunni pärast, eeldatav hilinemine on Siigi kinnitusel kuni neli tundi.

«Reisijad on lennujaamas ning neid toitlustatakse. Tenerife-Tallinn lennul on 176 reisijat,» lisas Siig.

«Novatoursist sõltumata asjaoludel lükkub ka tänane lend Tallinnast Tenerifele ja väljub kell 21.20. Lennukompanii vabandab klientide ees, reisijatele jaotati lennujaamas toidutalongid. Reisikorraldaja on väljastanud info oma klientidele ja hoiab neid võimalike muutustega kursis,» ütles Novatoursi turundus- ja suhtekorraldusjuht Olev Riisberg.  

Eeldatav väljalend Tenerifelt 12:30 kohaliku aja järgi, lisas Siig.

Tagasi üles