Euroopa lennujuhtide streik esialgu Tallinna lende ei puuduta

Tallinna lennuväli.

FOTO: Teet Malsroos/Õhtuleht

Tallinna lennujaama pressiesindaja Lauri Linnamäe sõnul pole neil praegu andmeid, et Prantsusmaalt alanud lennujuhtide streik mõjutaks Tallinnast väljuvaid lende.

«Kui inimesel on jätkulend, mis kuidagi Prantsusmaal toimuvast sõltub, võtavad lennufirmad üldjuhul reisijaga ise ühendust. Igaks juhuks tasub lennufirma kodulehel siiski silm peal hoida,» soovitas lennujaama esindaja.

Täna Prantsusmaa lennujaamades alanud streik peaks  kestma kuni 14. juuni hommikuni. Lendude tühistamisest on teatanud Finnair, Lufthansa, British Airways, Ryanair ja Easyjet.

Võimalik, et lähiajal liituvad streigiga ka mõned teised ELi liikmesriigid - Austria, Belgia, Bulgaaria, Ungari, Itaalia, Portugal, Hispaania, Suurbritannia ja Slovakkia. Hoiame olukorral silma peal ja anname muutustest teada.

Streik, mis võib alates homsest kaasata ka rongiliiklusteenistuse töötajaid, on suunatud Euroopa Komisjoni kava vastu luua Euroopasse ühtselt reguleeritud õhuruum, millest tulenevalt kardavad ametiühingud olulist töökohtade kadu kohalikes lennuametites, millest enamik on riigiasutused.

Populaarne

Tagasi üles